Ulotki i wizytówki a rozwój firmy

Ulotki, wizytówki, pudełka, materiały reklamowe są bardzo ważne. Budują w naszej podświadomości obraz i wizerunek firmy. Zróbmy mały eksperyment myślowy – czy gdy kupujemy w sklepie internetowym książkę zastanawiamy się nad magazynami, serwerami, pracownikami, logistyką i całą tą infrastrukturą – z reguły NIE.

Kobieta z dużej firmy, w której kupowałem akcesoria biurowe, papier do drukarki etc. powiedziała mi, że ich firma zaczyna przegrywać w nierównej z ich zdaniem walce z małymi firmami “z garażu” – tyle, że tańszymi. A oni mają magazyny, infrastrukturę… A ich konkurencja – małe firmy umieją się za to bardziej skutecznie wypromować i mają 2x niższe ceny – a to w internecie podstawa.

Trochę jest tak, że mają dobrze wypozycjonwaną stronę, która jest pro zakupowa i zapewnia konwersje oraz dobrze zaprojektowane ulotki i wizytówki możesz dobrze prosperować mając firmę w stodole :)

Sam widziałem spółkę akcyjną, myślałem, że to koncern z biurowca – okazało się że siedziba jest na wsi w szopie, stodole etc. Cóż z tego firma świetnie prosperuje. Ma obsługę klienta na wysokim poziomie i zarabia. I to jest profesjonalna firma. Bo co mnie – klienta – obchodzi, jakie ni mają biuro. Wolę mieć taniej niż płacić za biuro z marmurami.

Mój rozmówca z Taniej i dobrej internetowej drukarni produkującej ulotki i wizytówki dla firm zauważa, iż przy spotkaniach biznesowych (wizytówki, prospekty, gadżety reklamowe) lub pozyskiwaniu klientów (ulotki) takie materiały to często odpowiednik tych paru sekund, w których wyrabiamy sobie o kimś lub o czymś wrażenie.